2871Nasz wygląd ma na celu zwrócenie uwagi otoczenia, zainteresowanie. Pragniemy jednocześnie wyróżniać się na tle społeczności, jak i stanowić jej część składową. Właśnie w tym celu stworzona została moda, ponieważ pozwala nam z jednej strony kreować własny wizerunek, a z drugiej wpisywać się w panujący kanon dotyczący wyglądu.
Modne sukienki są dla kobiet swego rodzaju symbolem. Zapewniają nam bowiem atrakcyjny – zwłaszcza dla płci przeciwnej – wygląd i pozwalają podkreślić nasze piękno i seksualność. Jednocześnie stanowią także wyraz społecznej przynależności, ponieważ sukienki modne stanowią swoisty symbol społeczny kobiecości, a nawet więcej wyróżniają kobietę pewną siebie i świadomą własnego ciała.
Modna sukienka pozwoli nie tylko na podkreślenie kobiecych kształtów ciała. Jest także wyrazem dbałości o siebie i swój wygląd, efektem świadomego wyboru. Modny ubiór powinien bowiem nie tylko być kalką panujących trendów, lecz przede wszystkim sprawiać, że poczujemy się piękne i atrakcyjne.
Moda jest wytworem człowieka i to jemu powinna służyć, a nie na odwrót. Dlatego sukienka modna to taka, która wpisuje się w panujące trendy, a jednocześnie sprawia, że czujemy się w niej atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *